Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Eryaman Masöz Rüya

  • Listelenen: 11 Mart 2019 12:09
  • Bitiş tarihi: 871 Gün, 1 Saat

Tanıtım:

Merhaba ben Rüya, 22 yaşında sertifikalı bir masöz bayanım

Masaj Nedir?

Daha sağlıklı bir yaşam istiyorsanız vücudunuza iyi bakmanız gerekiyor. Kaliteli bir yaşam için mutlaka vücudunuzun sağlığını korumalısınız. Bunun için en ideal yöntemlerden biri masaj olarak karşınıza çıkıyor. Masaj olmadan kaliteli yaşam standartlarına ulaşmak ne yazık ki mümkün değil. Peki, masaj nedir? Masaj vücudun belirli yerlerine basınç uygulayarak rahatlatma işleminin yapılmasıdır. Ancak, sadece rahatlama ile sınırlandırılması masaja büyük haksızlık olacaktır. Çünkü sadece rahatlatma söz konusu değildir. Bunun yanında masaj sağlıklı bir yaşam şifresidir. Bu şifreyi doğru kullanabilmek için ise eğitimli olan masör ve masözlerden hizmet almak gerekir. Alternatif tıp olarak da kullanımı söz konusu olacaktır.

Masaj İle Ruhunuzu Doyurun

Masaj sayesinde vücudunuza pek çok iyilik yapabiliyorsunuz. Ancak, en önemli etkilerinden biri ruhu doyuruyor olmasıdır. Stres ruh bozukluklarına neden oluyor. Gün içerisinde çok uzun mesailere kalmak, sürekli olarak bir şeyi kafaya takmak stres seviyesini hızla yükseltiyor. Stresin yükselmesi ise yaşan standardının bozulmasına, ruh sağlığının kaybedilmesine neden oluyor. Bu aşamada masaj devreye giriyor. Masaj nedir ve nasıl yapılır soruları akla geliyor. Aynı zamanda masaj aşağıdakilerin sağlanmasına etki ediyor:

  • Bağışıklık sistemine etki eder, daha hızlı bir kan dolaşımı sağlar.
  • Metabolizmanın daha hızlı çalışmasına etki eder.
  • Yağ yakımının normalden daha hızlı olmasını sağlar.
  • Sindirim ve bağırsak sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar.
  • Kasların gevşemesine yardımcı olur.
  • Vücutta biriken ödemin dışarı atılmasını sağlar.
  • Uyku düzeni bozuksa bunun normalleşmesine hizmet verir.

Masajın Vücudunuza Olan Etkisine İnanamayacaksınız

Bir masajın etkili olabilmesi için en az 70 dakika boyunca uygulanıyor olması gerekiyor. Bunun yanında pek çok farklı yöntem bulunuyor. Sıvazlama, ovma, yoğurma ya da titretme en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmek istiyorsanız masajın doğru yapıldığından emin olmalısınız. Masaj nedir neden yapılır sorularına yanıt bulduğunuz zaman bunu kimin iyi yapacağına da yanıt bulmanız gerekiyor. Bu sayede evde masaj yaptırma sizlere çok kısa sürede olumlu etkiler ile geri dönüş yapacaktır.

151 total views, 2 today

  

Listing ID: 5595c86253697195

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Lutfen Degerlendirme ve Sikayetinizi Yaziniz